Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

14.3.2009 "Velká cena Blanska" a zrekonstruované kolejiště našeho sdružení mezi lidmi

Hučení motorů, napětí, sázky i fandění nadšenců, to vše jste mohli spatřit v sobotu 14.3.2009 v Katolickém domě v Blansku. Říkáte si, že jsem se špatně vyspal? Motory, sázky a Katolický dům? Ne ne, buďte klidní, nejsem unaven a i po duševní stránce jsem v pořádku. Právě v tomto domě uspořádal skautský oddíl z Blanska pro děti závody modelů aut na velké autodráze, se vším co k tomu patří, tedy se sázkami, fanoušky, moderátorem i cenami za dobré umístění. Zkrátka atmosféra jako v Monte Carlu. Vás ale zajímá, jak s tím vším souvisí naše kolejiště…

Je pravdou, že silniční a železniční doprava si odjakživa konkurovaly, ale při této akci šly určitě tyto druhy doprav ruku v ruce. O postupu modernizace našeho „klubového“ kolejiště zde referovat nebudu, toho se jistě ujme člověk, který ji má na svědomí a rád zde pár řádků napíše. Já jen upřesním, že jde o modelové kolejiště velikosti TT a za sebe mohu říci že vypadá velmi pěkně. Předvedení tohoto zajímavého modelu, tedy probíhalo při této alci jako jakýsi doprovodný program. Ve „stánku“ našeho sdružení bylo pořád plno lidí, hlavně dětí. Naše vláčky zmírnily napětí před závody na autodráze a tak malí závodníci k našemu stolu chodili velmi často. Nákladní a osobní vlak, prohánějící se krásnou krajinou, možná trošičku podobnou té, kolem koridoru mezi Blanskem a Brnem, byly opravdu lákadlem. Naši členové se snažili, aby se děti, ani dospělí nenudili. Kromě kolejiště tedy v zázemí našeho spolku mohli návštěvníci dostat fotografii s lokomotivou, pamětní razítko s logem našeho sdružení, nebo si vzít vizitku s kontaktem na některé naše členy. Ti odvážnější si mohli pod vedením Lukáše Vlčka, na počítači vyzkoušet, jak se řídí opravdový vlak, pomocí reálné simulace. I tady se našli zájemci, dokonce i sympatická mladá paní si vyzkoušela být v kůži strojvůdce.

Akce to byla velmi pěkná a nezbývá, než poděkovat organizátorům, i našemu panu předsedovi, který účast sdružení na této akci narychlo domluvil.

Kolejiste

Autor: Kamil KYZLINK

Autor fotky: Leoš KNECHT

Copyright © 2009 l Design by Smajlenka