Kolejová - občanské sdružení příznivců kolejové historie a současnosti

18.8.2007 - Horácké léto (Okříšky-Třebíč-Náměšť nad Oslavou)

V sobotu 18. srpna 2007 uspořádalo sdružení p. Vyhlídala (Společnost telčské místní dráhy) výletní jízdu historickou soupravou s lokomotivou 310.022 v čele. Po výborných zkušenostech s lidmi tohoto sdružení, jsem se vydal na tuto akci velmi rád. Kolega Jirka nemohl, byl už na jiné historické akci.

Vyjel jsem tedy opět ráno rychlíkem Rožmberk, jeli se mnou kamarádi mimo sdružení, co měli zájem o parní jízdu. Vystoupili jsme v Třebíči, zatímco souprava pana Vyhlídala už byla na cestě z Okříšek. Do Třebíče vláček dorazil v 8.58, nějakou dobu zde stál, kvůli dozbrojení a za necelou hodinku jsme vyrazili přes tyto zastávky: Vladislav zastávka, Studenec a Náměšť nad Oslavou. V náměšti měli lidé možnost prohlídky tamního zámku,my ale,už společně s naší členkou Ivou,co čekala v Třebíči, jezdili vlakem po celý den. Za volný pohyb po celé soupravě vděčíme hlavně panu přednostovi z žst.Třebíč, panu A. Servítovi, který byl hlavním pořadatelem a taky panu Vyhlídalovi. Jeho akce jsou nádherné a jsou v malinko komornějším duchu.

Počasí bylo ukázkové,vláček se šinul romantickou krajinou Vysočiny, lidí taky nebylo zrovna málo, lze ji tedy prohlásit za vydařenou. Zpět jsme se vydali v podvečer osobním vlakem z Okříšek a chvíli po 20 hodině dorazili do Brna.

Jízdenka na parní vlak

Autor článku: Kamil Kyzlink

Autor videa: Hana Svozilová

Copyright © 2008 l Design by Smajlenka